• همدان - خیابان پاسداران - کوچه صانعی - پلاک 8
  • support@brto.ir

آدرس دفتر

همدان - خیابان پاسداران - کوچه صانعی - پلاک 8

تلفن پشتیبانی

09022099290
09961310212

آدرس ایمیل

info@brto.ir
support@brto.ir

ابزار-آنلاین-برنامه-نویسان

برنامه نویسی یکی از حوزه‌های مهم صنعت فناوری اطلاعاته که در دنیای امروز، ویژگی‌های مختلفی رو در خودش جای داده. برنامه‌نویسان با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف، میتونن انواع نرم‌افزارهای کاربردی، بازی‌های رایانه‌ای، وب‌سایت‌ها، برنامه‌های تلفن همراه و دستگاه‌های دیگه رو طراحی و پیاده‌سازی کنن.

شما به عنوان کسی که برنامه نویسی انجام میده، شاید نقش برنامه ها و ابزارهای آنلاین رو بدونید چون این ابزار آنلاین برای یک برنامه نویس میتونه کمک کننده باشه تا پروژه به بهترین نحو انجام بشه.

اگه توام یک برنامه نویس حرفه ای هستی؛ حتما این مقاله رو تا انتها مطالعه کن تا 10 ابزار کاربردی آنلاین برای برنامه نویسان حرفه ای و هم کاربرد این ابزار رو براتون توضیح بدم.

 

برنامه نویسی چیست؟ یک برنامه نویس چه کاری انجام میدهد؟

برنامه نویسی به مجموعه‌ای از فعالیت‌ها گفته میشه که در اون، ابتدا مسئله‌ای تعریف شده و سپس با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی و ابزارهای مرتبط، الگوریتم‌هایی برای حل مسئله پیاده‌سازی میشن. هدف از برنامه‌نویسی، تولید نرم‌افزارهای کارآمد و قابل استفاده هست که برای رفع نیازهای مختلف کاربران و سازمان‌ها به کار میرن.

برنامه‌نویسان در فرآیند تولید نرم‌افزارها، با انجام فعالیت‌هایی مثل تجزیه و تحلیل نیازمندی‌ها، طراحی الگوریتم‌های حل مسئله، پیاده‌سازی کد، تست و ارزیابی عملکرد نرم‌افزار، نقش مهمی رو ایفا می‌کنن. هدف اصلی برنامه‌نویسان، ارائه نرم‌افزارهایی با کیفیت و قابلیت‌های مناسب به کاربران و سازمان‌ها هست.

کاربرد ابزار آنلاین برای یک برنامه نویس چیست؟

ابزارهای آنلاین برای برنامه نویسان امکانات و ویژگی های زیادی رو جهت افزایش کارایی و بهبود فرآیند توسعه نرم افزار فراهم می کنن. برخی از کاربردهای ابزارهای آنلاین برای برنامه نویسان رو در ادامه مطالعه میکنین که این کاربردها میتونه شما رو به عنوان یک برنامه نویس وسوسه کنه تا از این ابزارها استفاده کنین.

1-میزبانی کد

با استفاده از ابزارهای میزبانی کد آنلاین مانند GitHub  یا GitLab، برنامه نویسان میتونن کد خود شون رو در یک محیط امن ذخیره کرده و به دیگران برای همکاری و بازبینی کد اشتراک گذاری کنن.

2-توسعه و تست کد

ابزارهای آنلاینی مانند CodePen،  JSFiddle و Cloud9  به برنامه نویسان اجازه میدن تا کد خودشون رو در یک محیط آنلاین تست کرده و به بهترین شکل ممکن توسعه بدن.

3-ارائه آموزش و آموزش آنلاین

ابزارهای آموزشی مانند Codecademy،  Udacity و  Coursera به برنامه نویسان کمک میکنن تا مهارت های خودشون رو تقویت کرده و کلاس های آنلاین رو به صورت پیوسته دنبال کنن.

4-پایش و مانیتورینگ سیستم

ابزارهای مانیتورینگ و پایش سیستم مانند New Relic  و Datadog ب ه برنامه نویسان کمک میکنن تا با استفاده از داده های جمع آوری شده توسط این ابزارها، عیوب و خطاهای سیستم رو شناسایی کرده و آنها را تعمیر کنن.

5-اشتراک گذاری دانش و تجربیات

ابزارهای شبکه اجتماعی مخصوص برنامه نویسان مانند StackOverflow  و  Reddit به برنامه نویسان کمک میکنن تا دانش و تجربیات خودشون رو با دیگران به اشتراک بذارن و با یادگیری از دسگران پروژه ها رو بهبود بدن.

ابزارهای آنلاین برای برنامه نویسان کاربردهای دیگه ای هم دارن که به طور کلی میشه گفت این ابزارها باعث بهبود کیفیت و کارایی کدها، افزایش همکاری و بهبود فرآیند توسعه نرم افزار میشن.

1+9 ابزار کاربردی آنلاین برای برنامه نویسان حرفه ای  _ ابزاری مهم و در عین حال پرکاربرد

برنامه نویسی یک حرفه پویا و پیچیده اییه که ابزارهای متنوعی رو برای بهبود کارایی و کیفیت کد فراهم میکنه. یک برنامه نویس حرفه ای با استفاده از بعضی ابزارها میتونه روند کدنویسی رو خیلی راحت تر کنه.

در اینجا 10 ابزار آنلاین کاربردی برای برنامه نویسان رو به شما معرفی میکنیم که میتونه نقش کمکی زیادی برای یک برنامه نویس داشته باشه.

GitHub

یکی از محبوب ترین سرویس های میزبانی کده که به برنامه نویسان اجازه میده کدهای خودشون را در یک محیط آنلاین ذخیره کنن و با دیگران به اشتراک بذارن. برخلاف سایر سرویس های مشابه،  GitHub علاوه بر قابلیت‌های میزبانی کد، ابزارهای متفاوتی رو برای بهینه سازی فرآیند توسعه نرم افزار فراهم میکنه. به برخی از ویژگی های  GitHub در زیر اشاره شده :

کاربرد  و ویژگی های مهم GitHub

1-میزبانی کد

GitHub  به شما اجازه میده که کدهای خودتون رو در یک محیط آنلاین ذخیره کنین و با دیگران به اشتراک بذارید.

2-کنترل نسخه

GitHub  قابلیت کنترل نسخه کد را به شما میده، به این صورت که شما میتونید تغییرات رو در کد خودتون اعمال کنین و با استفاده از قابلیت های بررسی تغییرات، نسخه جدید کد رو با نسخه قبلی مقایسه کنین و به راحتی بازگشت به نسخه قبلی رو فراهم کنین.

3-مشارکت در پروژه های گروهی

GitHub به شما اجازه میده که در پروژه های گروهی مشارکت کنین و با استفاده از قابلیت های متنوعی مانند Pull Request  و Issues، بتونید با سایر اعضای پروژه هماهنگی کنین.

4-ایجاد صفحات وب

GitHub به شما اجازه میده تا صفحات وب خودتون رو روی سرویس GitHub Pages  منتشر کنین.

sd working img02

Stack Overflow

یکی از برترین منابع جستجوی پاسخ به سوالات برنامه نویسیه. با استفاده از Stack Overflow  میتونید به سرعت به پاسخ سوالات خودتون دسترسی پیدا کنین. در زیر، برخی از ویژگی های Stack Overflow ذکر شده :

کاربرد  و ویژگی های مهم Stack Overflow

1-سایت پرسش و پاسخ

Stack Overflow به عنوان یک سایت پرسش و پاسخ برای برنامه نویسان شناخته میشه. کاربران میتونن سوالات خودشون رو در مورد برنامه نویسی و برنامه نویسی وب، طراحی وب و سایر موضوعات مرتبط با فناوری اطلاعات به صورت آنلاین مطرح کنن.

2-امکان جستجو و پیدا کردن پاسخ به سوالات:

Stack Overflow به کاربران امکان جستجو در بانک اطلاعاتی خودش رو برای پیدا کردن پاسخ به سوالات میده. با استفاده از جستجوی مناسب، کاربران میتونن به سرعت به پاسخ های لازم دست پیدا کنن.

3-امکان ارائه پاسخ

کاربران  Stack Overflow میتونن به سوالات بقیه هم پاسخ بدن. این امکان به کاربران اجازه میده که دانش و تجربیات خودشون رو با دیگران به اشتراک بذارن و به ایجاد یک جامعه فعال از برنامه نویسان و کاربران فناوری اطلاعات کمک کنن.

4-امکان تایید و رفع مشکلات

Stack Overflow به کاربران اجازه میده تا به صورت آنلاین مشکلات و خطاهای خودشون رو با استفاده از بانک اطلاعاتی پیدا شده در این سایت، تایید و رفع کنن.

5-سازماندهی بهتر پروژه ها

Stack Overflow به کاربران اجازه میده تا به صورت آنلاین پروژه های خودشون رو سازماندهی کنن و از طریق دسته بندی های مناسب به دیگران نمایش بدن. این امکان به کاربران کمک میکنه تا پروژه های خودشون رو بهبود و با دیگران به اشتراک بذارن.

6-باز کردن امکانات API

Stack Overflow  امکاناتی برای آنلاین سازی پرسش ها و پاسخ ها رو ارائه میده. با استفاده از این قابلیت، برنامه نویسان میتونن پرسش ها و پاسخ های خودشون رو در قالبی مناسب در وب سایت و برنامه های دیگر به نمایش بذارن.

 

CodePen

یک محیط توسعه وب آنلاینه که به شما اجازه میده تا کد های خودتون رو در یک محیط آنلاین تست و اجرا کنین. برخی از ویژگی های CodePen عبارتند از:

کاربرد  و ویژگی های مهم CodePen

1-ویرایشگر کد

CodeLens  یک ویرایشگر کد آنلاینه که به کاربران اجازه میده کدهای HTML، CSS و JavaScript خودشوئن رو در یک محیط تعاملی و با دیدن لحظه به لحظه نتیجه کار ؛ تغییر بدن.

2-امکان جستجو

CodePen به کاربران اجازه میده تا در پروژه های دیگر جستجو کرده و کدهای دیگران رو هم مشاهده کنن تا ایده های خودشون رو برای پیاده سازی بهتر؛ بهبود بدن.

3-اشتراک گذاری پروژه ها

CodePen به کاربران اجازه میده تا پروژه های خودشون رو با دیگران به اشتراک بذارن و در صورت نیاز از سایر کاربران بازخورد بگیرن.

4-قابلیت نمایش پروژه ها

CodePen به کاربران اجازه میده تا پروژه های خودشون رو در یک صفحه جداگانه نمایش بدن.

5-وجود قالب های آماده

CodePen به کاربران اجازه میده تا از قالب های آماده استفاده کرده و پروژه های خودشون رو به سرعت شروع کنن.

6-امکان عضویت در گروه ها

CodePen به کاربران اجازه میده تا در گروه های مختلف عضو بشن و با دیگر کاربران به اشتراک گذاری تجربیات خودشون بپردازن.

7-وجود پشتیبانی از Sass و Less

CodePen پشتیبانی از زبان های Sass  و  Less رو داره و به کاربران این امکان رو میده از این زبان ها در پروژه های خودشون استفاده کنن.

8-امکان دسترسی به بانک اطلاعاتی FontAwesome

CodePen به کاربران اجازه میده تا به سادگی از بانک اطلاعاتی FontAwesome برای در پروژه های خودشون استفاده کنن.

9-وجود محیطی مناسب برای تست و خطا زدایی

CodePen به کاربران این امکان رو میده تا پروژه های خودشون رو در محیطی مناسب تست و خطا زدایی کنن و به بهترین شکل ممکن توسعه بدن.

 

JSFiddle

یک سرویس برخط رایگان برای تست و اجرای کد JavaScript  هست. با استفاده از JSFiddle  میتونید کدهای خودتون رو در یک محیط آنلاین تست کرده و به اشتراک بذارید. این ابزار آنلاین برای توسعه دهندگان وبه که به شما اجازه میده کدهای HTML، CSS و  JavaScript خودتون رو بررسی کنین و پروژه های خودتون رو با دیگران به اشتراک بذارین.

برخی از ویژگی های JSFiddle  عبارتند از:

کاربرد  و ویژگی های مهم JSFiddle

1-ویرایشگر کد

JSFiddle یک ویرایشگر کد آنلاینه که به کاربران این امکان رو میده کدهای HTML، CSS و JavaScript  خود را در یک محیط تعاملی و با دیدن لحظه به لحظه نتیجه کار خود تغییر بدن.

2-اشتراک گذاری پروژه ها

JSFiddle به کاربران اجازه میده تا پروژه های خودشون رو با دیگران به اشتراک بذارن و در صورت نیاز از سایر کاربران بازخورد دریافت کنن.

3-وجود قالب های آماده

JSFiddle به شما اجازه میده تا از قالب های آماده استفاده کرده و پروژه های خودتون رو به سرعت شروع کنین.

4-قابلیت اجرای کد

JSFiddle  به شما اجازه میده تا کد خودتون رو در مرورگر اجرا کرده و نتیجه رو ببینین.

5-قابلیت تست و خطا زدایی

JSFiddle  به کاربران این امکان رو میده تا پروژه های خودشون رو در محیطی مناسب تست و خطا زدایی کنن و به بهترین شکل ممکن توسعه بدن.

6-وجود محیطی مناسب برای نمایش نتیجه

JSFiddle  به شما اجازه میده تا نتیجه کار خودتون رو در یک صفحه جداگانه نمایش بدن و به دیگر کاربران نمایش بدن.

7-وجود قابلیت های AJAX

JSFiddle  به کاربران اجازه میده تا از قابلیت های AJAX  در پروژه های خودشون استفاده کنن و با این روش صفحات وب خودشون رو پویا تر کنن.

8-وجود پشتیبانی از کتابخانه های مختلف

JSFiddle  به کاربران اجازه میده تا از کتابخانه های مختلف مانند jQuery، React و AngularJS استفاده کنن و پروژه های خود را به بهترین شکل ممکن توسعه بدن.

9-امکان دریافت بازخورد از دیگر کاربران

JSFiddle  به کاربران اجازه میده تا با دیگر کاربران درباره پروژه های خود صحبت کنن و نظرات آنها را جهت بهبود پروژه خود بشنون.

 

Codecademy

یکی از بهترین منابع آموزشی آنلاین برای یادگیری برنامه نویسیه.  Codecademy شامل دوره های آموزشی مختلفیه که در زمینه های مختلف برنامه نویسی ارائه میشن.

یک پلتفرم آموزش برنامه نویسی وب است که به شما در یادگیری مفاهیم برنامه نویسی و توسعه وب کمک میکنه. برخی از ویژگی های Codecademy عبارتند از:

کاربرد  و ویژگی های مهم Codecademy

1-دوره های آموزشی

Codecademy دوره های آموزشی متنوعی در زمینه های مختلف برنامه نویسی ارائه میده که شامل HTML، CSS، JavaScript، Python، Ruby و …هست.

2-امکان تمرین

Codecademy به شما اجازه میده تا تمرین های مختلف رو به صورت آنلاین انجام بدین و در طول فرآیند یادگیری خودتون برنامه نویسی رو بهبود بدین.

3-فعالیت های تمرینی

در  Codecademy فعالیت های تمرینی متنوعی وجود داره که شامل سوالات چند گزینه ای، سوالات کوتاه پاسخ، تمرین های کاربردی و …هست.

4-پروژه های عملی

Codecademy به شما اجازه میده تا پروژه های عملی رو براساس مفاهیم برنامه نویسی خودتون طراحی کنین و در طول فرآیند یادگیری خود تجربه کاری برنامه نویسی رو به دست بیارید.

5-امکان پیشرفت و مرور

Codecademy به شما اتین امکان رو میده تا مطالب قبلی خودتون رو مرور کنین و نقاط ضعف خودتون رو پیدا کنین و سپس به بهبود مهارت های خود برای برنامه نویسی بپردازین.

6-بازخورد فوری

Codecademy  به شما بازخورد فوری در هنگام حل تمرینات و پروژه ها ارائه میده که به شما کمک میکنه تا به بهترین شکل ممکن یادگیری برنامه نویسی را پیش ببرین.

7-جوایز و امتیازات

Codecademy  به شما امتیازاتی رو برای انجام و تکمیل فعالیت های مختلف مانند تمرین ها، پروژه ها و … اعطا میکنه و به شما اجازه میده تا در جامعه Codecademy  قرار بگیرین و با دیگر کاربران رقابت کنین.

8-پشتیبانی

Codecademy  به شما اجازه میده تا با تیم پشتیبانی و بقیه کاربران در جامعه Codecademy ارتباط برقرار کنین و سوالات خود را مطرح کنین.

 

Cloud9

یک IDE (محیط توسعه یکپارچه) کامله که میتونید بدون نصب هیچ نرم افزاری، کار خودتون رو در یک محیط آنلاین انجام بدین.

این محیط توسعه یکپارچه به شما در توسعه وب، برنامه نویسی و همکاری در پروژه های تیمی کمک میکنه. برخی از ویژگی های Cloud9 عبارتند از:

کاربرد  و ویژگی های مهم Cloud9

1-ویرایشگر کد

Cloud9 یک ویرایشگر کد آنلاین داره که با این ابزار میتونید کدهای خودتون رو در مرورگر ویرایش کنین.

2-پشتیبانی از زبان های برنامه نویسی مختلف

Cloud9 پشتیبانی از زبان های برنامه نویسی مختلفی مانند HTML، CSS، JavaScript، PHP، Python و … رو داره.

3-پشتیبانی از پایگاه داده ها

با  Cloud9 میتونید پایگاه داده های خودتون رو آنلاین مدیریت کنین و به آنها دسترسی داشته باشین.

4-قابلیت دسترسی به سرویس های ابری

با  Cloud9 شما میتونید به سرویس های ابری مانند AWS، Heroku و… دسترسی داشته باشین.

5-امکان توسعه برنامه های تحت وب

با  Cloud9 شما میتونید برنامه های خودتون رو برای وب توسعه بدین و اونها رو در مرورگرهای مختلف تست کنین.

6-کنترل نسخه

با Cloud9  میتونید کد خودتون رو با استفاده از Git  یا SVN  کنترل کنین و به صورت تیمی در پروژه کار کنین.

7-وجود محیطی مناسب برای تست و خطا زدایی

Cloud9 به شما این امکان رو میده تا پروژه های خودتون رو در محیطی مناسب تست کنین و با مشکلات و خطاها روبرو بشین.

8-قابلیت کار با تعداد بیشتر از یک فرد

Cloud9 به شما اجازه میده که پروژه های خودتون رو با تیم هایی که در سراسر جهان هستن؛ به اشتراک بذارین و با همکاری اونها به بهبود پروژه خود بپردازین.

9-محیط توسعه شخصی

با Cloud9 میتونید محیط توسعه شخصی خودتون رو به سلیقه خودتون تنظیم کنین و دسترسی به تنظیمات پیشرفته داشته باشین.

 

GitLab

یکی دیگر از سرویس های میزبانی کده که مثل  GitHub عمل میکنه، اما قابلیت هایی اضافه ای هم به همراه داره. یک پلتفرم مدیریت ریپوزیتوری  Git مبتنی بر وبه که به شما امکان مدیریت کدهای خودتون، توسعه نرم افزار و همچنین همکاری در پروژه های تیمی رو میده. برخی از ویژگی های  GitLab عبارتند از:

کاربرد  و ویژگی های مهم GitLab

1-مدیریت ریپوزیتوری

با این ابزار میتونید ریپوزیتوری های خودتون رو مدیریت کرده و اونها رو با دیگران به اشتراک بذارین.

2-ابزارهای همکاری

با  GitLab شما میتونید با دیگران پروژه های تیمی رو انجام بدین و ابزارهای همکاری مانند گفتگو، پیگیری نسخه، درخواست پذیرش و … رو به اشتراک بذارین.

3-امنیت

GitLab شامل ابزارهای امنیتی مانند اسکنرهای آسیب پذیری و دسترسی های کنترل شده هست که به شما کمک میکنه تا مطمئن بشین که کدهای شما ایمنن.

4-پشتیبانی از چندین فرآیند استقرار

GitLab  به شما اجازه میده تا چندین فرآیند استقرار رو برای پروژه خودتون تعریف کنین و از هر کدام از اونها استفاده کنین.

5-پشتیبانی از توزیع آسان

با GitLab  شما میتونید کدهای خودتون رو در سرویس های ابری مختلفی مانند AWS، Google Cloud و … قرار بدین.

6-دسترسی باز

GitLab  یک پروژه باز ه که میتونید کدها و ابزارهای اون رو برای استفاده شخصی و تجاری خودتون استفاده کنین.

7-پشتیبانی 24/7

این ابزار  به شما یک پشتیبانی 24/7 میده که بتونید در هر زمانی روند کار خودتون رو ادامه بدین.

 

PhpStorm

یکی از بهترین و پرطرفدارترین  IDE های موجود برای توسعه PHP  هست. این ابزار قابلیت های بسیاری رو برای برنامه نویسان PHP فراهم میکنه. برخی از ویژگی های PhpStorm عبارتند از:

کاربرد  و ویژگی های مهم PhpStorm

1-ویرایشگر کد

PhpStorm  دارای ویرایشگر کدیه که پشتیبانی از قابلیت هایی مثل تکمیل خودکار، فرمت بندی، بازنویسی و ایجاد نوارهای خطا رو داره.

2-کدگذاری

PhpStorm به شما کمک میکنه که با استفاده از سینتاکس های مختلف، کد PHP خودتون رو به صورت خودکار کدگذاری کنین.

3-پشتیبانی از فریمورک های PHP

این ابزار آنلاین پشتیبانی از فریمورک های مختلفی مثل  Symfony، Laravel، Yii و … رو داره.

4-قابلیت اتصال به دیتابیس

PhpStorm به شما اجازه میده تا به راحتی به پایگاه داده های خود متصل شده و اونها رو مدیریت کنین.

5-پشتیبانی از سیستم کنترل نسخه

PhpStorm شامل پشتیبانی از سیستم کنترل نسخه Git، SVN و… هست.

6-تکمیل خودکار

PhpStorm  به شما امکان میده تا با استفاده از قابلیت تکمیل خودکار، کد  PHP خود را سریع‌تر و بهتر بنویسین.

7-ابزارهای تست

PhpStorm به شما ابزارهای تست از جمله  PHPUnit و Codeception  رو ارائه میده که میتونید برنامه های خودتون رو به صورت خودکار تست کنین.

8-پشتیبانی از فناوری های Front-end

با ابن ابزار آنلاین شما میتونید در کنار PHP، با ابزارهای Front-end مانند HTML، CSS،   JavaScript و Vue.js  هم کار کنین.

 

Visual Studio Code

یکی از IDE  های رایگان و پر طرفدار موجود برای توسعه برنامه هستکه با این ابزار شما میتونید کدهای خودتون رو با سرعت و کیفیت بالا توسعه بدین.  این ابزار آنلاین با ویژگی هایی مانند ویرایشگر کد، Debugging، پشتیبانی از سیستم کنترل نسخه و …، به شما کمک میکنه که کدهای خودتون رو به صورت پویا و دقیق توسعه بدین. برخی از ویژگی های Visual Studio Code عبارتند از:

کاربرد  و ویژگی های مهم Visual Studio Code

1-ویرایشگر کد

این ابزار دارای ویرایشگر کد قدرتمندیه که امکاناتی مثل تکمیل خودکار، فرمت بندی، بازنویسی، رفع خطای کد و … رو فراهم میکنه.

2-پشتیبانی از زبان های برنامه نویسی مختلف

این ابزار آنلاین پشتیبانی از زبان های برنامه نویسی مختلفی مانند C++, C#, Java، Python و … رو داره.

3-پشتیبانی از سیستم کنترل نسخه

Visual Studio Code به شما اجازه میده تا با استفاده از Git، SVN و…، کدهای خودتون رو کنترل کنین.

4-پشتیبانی از فریمورک ها

پشتیبانی از فریمورک های مختلفی مانند Angular، React، Vue.js و… رو داره.

5-ابزارهای پیشرفته Debugging

Visual Studio Code شامل ابزارهای پیشرفته Debugging  مثل درخت کرنله که به شما کمک میکنه تا مشکلات و خطاهای خودتون رو به صورت سریع و دقیق حل کنین.

6-پشتیبانی از ابزارهای توسعه Front-end

Visual Studio Code به شما اجازه میده تا به راحتی با ابزارهای توسعه Front-end  مثل HTML، CSS و  JavaScript کار کنین.

7-قابلیت ارتباط با سرویس های ابری

با این ابزار شما میتونید تا به سرویس های ابری مانند Azure و  AWS دسترسی پیدا کنین.

8-پشتیبانی از گسترش و Customize

Visual Studio Code به شما اجازه میده که با استفاده از گسترش و Customize، IDE خودتون رو شخصی سازی کنین.

 

Jupyter Notebook

Jupyter Notebook  یک محیط توسعه یکپارچه برای زبان های برنامه نویسی مختلفه که به شما امکان توسعه، تست و دسترسی به داده ها رو میده. برخی از ویژگی های Jupyter Notebook  عبارتند از

کاربرد  و ویژگی های مهم Jupyter Notebook

1-قابلیت اجرای کدها به صورت تکه تکه

Jupyter Notebook  به شما اجازه میده که کدهای خودتون رو به صورت تکه تکه اجرا کرده و نتایج رو در همان صفحه نمایش بدین.

2-پشتیبانی از زبان های برنامه نویسی مختلف

Jupyter Notebook پشتیبانی از زبان های برنامه نویسی مختلفی مانند Python، R، Julia و … رو داره.

3-تفاعلی بودن

با Jupyter Notebook  میتونید از ابزارهای تفاعلی مانند Widget، Plotly و Bokeh، برای تحلیل داده های خودتون از تصاویر، نمودارها و جداول پویا استفاده کنین.

4-اشتراک گذاری

Jupyter Notebook  به شما اجازه میده تا نوت بوک های خودتون رو به دیگران ارائه کنین و با بقیه در صفحات جدید کار کنین.

5-قابلیت تبدیل به فرمت های مختلف

با Jupyter Notebook میتونید فایل های نوت بوک خودتون رو به فرمت های مختلفی مثل HTML، PDF، Markdown و… تبدیل کنین.

6-پشتیبانی از کتابخانه های مختلف

Jupyter Notebook  به شما این امکان رو میده تا با استفاده از کتابخانه های مختلفی مثل NumPy، Pandas، Matplotlib و…، داده های خودتون رو تحلیل و مدیریت کنین.

7-پشتیبانی از GitHub

با این ابزار میتونید فایل های نوت بوک خودتون رو به سادگی در  GitHub ذخیره کرده  و با دیگران به اشتراک بذارید.

8-پشتیبانی از محیط های مختلف

این ابزار آنلاین به شما اجازه میده تا از محیط های مختلفی مانند Anaconda، Google Colab و… استفاده کنین.

9-قابلیت گسترش

این ابزار  با داشتن API  و کتابخانه های بسیاری، به شما اجازه میده تا اون رو به صورت پویا و تخصصی سازی کنین.

 

در پایان

برنامه‌نویسی یکی از حوزه‌های پرکاربرد در دنیای فناوری اطلاعاته و با توجه به رشد روزافزون صنعت فناوری اطلاعات، نیاز به برنامه‌نویسان ماهر و با تجربه، هر لحظه در حال افزایشه.

شما به عنوان یک برنامه نویس حرفه ای و حتی مبتدی میتونید با این ابزار کاربردی که در مقاله بهتون معرفی کردیم؛ به خوبی پروژه های خودتون رو کدنویسی کنین.

شاید شغل برنامه نویسی سخت باشه ولی از اون دسته مشاغلیه که توجه ویژه ای بهش شده و روز به روز در حال گسترشه… پس اگه قصد دارین تو این حوزه برند بشین، حتما حتما اطلاعات تون رو به روز کنین و به دنبال بهبود دائمی مهارت تون باشین.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره رایگان
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید