• همدان - خیابان پاسداران - کوچه صانعی - پلاک 8
  • support@brto.ir

آدرس دفتر

همدان - خیابان پاسداران - کوچه صانعی - پلاک 8

تلفن پشتیبانی

09022099290
09961310212

آدرس ایمیل

info@brto.ir
support@brto.ir

پشتیبانی-و-نگهداری

 پشتیبانی و نگهداری (Support and Maintenance) از وب سایت جزء یکی از مهم ترین وظایف وبمستران (مدیران وب سایت) و یا صاحبان فروشگاه های اینترنتی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

وب سایت هماهنگ یک اتوموبیل ، نیاز به سرویس و مراقبت داردوب سایت مانند یک اتوموبیل نیاز به تعمیر ، نگهداری و سرویس دارد ، همانطور که فیلتر هوای ماشین خود را بعد از مدت مشخص تعویض میکنید ، باد لاستیک خودروی خود را در شرایط مختلف آب و هوایی برای پیمایش بهتر تنظیم میکنید، روغن موتور آن را نزد یک مکانیک متخصص تعویض میکنید، به ماشین خود بنزین میزنید و… همه این کارها و خدمات را فقط برای یک هدف انجام میدهید و آن افزایش بهره وری و طول عمر ماشین خود است.

اگر این کار ها را سر موقع انجام ندهید ، قطعا ماشین شما به سر و صدا و یا روغن سوختگی می افتد و رفته رفته ماشینتان فرسوده و غیر قابل استفاده می شود. خدمات پشتیبانی و نگهداری از وب سایت هم شامل مجموعه از عملیات و رصد های روتین است که همواره حال وب سایت شما را خوب نگه میدارد . در این مقاله قصد داریم شما رو با فرایند پشتیبانی و نگهداری وب سایت ها آشنا کنیم.پس با بِرِتو همراه باشید.

 

همواره با استفاده بیشتر افراد از اینترنت برای جستجوی اطلاعات، کسب و کارها باید حضور آنلاین مسمتر و قوی داشته باشند تا پایگاه مشتریان خود را افزایش دهند و فروش بیشتری ایجاد کنند. این یکی از دلایلی است که باید وب سایت داشته باشید. تیم تولید محتوای برتو مقاله ای با عنوان : مزایای داشتن وب سایت + معرفی بهترین شرکت های طراحی وب  را قبلا در سایت برتو منتشر کرده است که میتوانید آن را مطالعه کنید.

به طور کلی، وب سایت به مجموعه ای از صفحات در اینترنت گفته می شود که حاوی اطلاعات ارزشمندی درباره شرکت و محصولات و خدماتی است که ارائه می دهد.

 

داشتن یک وب سایت خوب و کاربردی مهم است زیرا مزایای زیادی را ارائه می دهد. به عنوان مثال، می تواند به شرکت شما کمک کند تا اعتبار ایجاد کند، با مشتریان تعامل داشته باشد و با در دسترس قرار دادن کسب و کار شما در هر زمان، خدمات مشتری را افزایش دهد.

 

با این حال، ضروری است بدانید که طراحی وب سایت برای شرکت یا محصول شما به زمان و هزینه نیاز دارد. ساخت وب سایت این فرآیند را خاتمه نمی دهد، پس از توسعه، باید اطمینان حاصل شود که وب سایت در همه شرایط آنلاین است و تمامی عملیات مشخص شده را به درستی و بدون مشکل انجام میدهد و گاها ارور های و مشکلات احتمالی به سرعت در آن رفع شود

 

برای دستیابی به کلیه مزایای وب سایت با عملکرد خوب، انتخاب شایسته ترین خدمات نگهداری و پشتیبانی وب سایت بسیار مهم است. تا سایت شما به حداکثر بازده خود برسد

 

پشتیبانی و نگهداری وب سایت چیست؟

نگهداری و پشتیبانی از وب‌سایت به معنی کلیه فرآیند بررسی قسمت های مختلف پروژه وب‌سایت به منظور پیشگیری و کشف هرگونه مشکل مرتبط و به روز نگه داشتن آن است. این باید یک فرآیند ثابت باشد و اطمینان حاصل کند که وب سایت می تواند بهترین تجربه کاربری را به مشتریان شما ارائه دهد و همواره ترافیک وب سایت شما افزایش یابد

نگهداری و پشتیبانی وب سایت به اپدیت نگه داشتن وب سایت و افزایش رتبه سئو و گوگل کمک می کند. بسیار مهم است که وب سایت را به خوبی نگهداری کنید تا مشتریان را درگیر خود نگه دارید و آنها را حفظ کنید.

درست همانطور که اگر ما برای مدت طولانی بدون معاینه و مراقبت زندگی کنیم، سلامت خود را تحت تاثیر قرار میدهیم ، به طور مشابه، سلامت وب سایت شما بدون خدمات نگهداری و پشتیبانی صحیح تحت تأثیر قرار می گیرد. نظارت مداوم بر وب سایت برای مدیریت کارآمدی یک کسب و کار بسیار مهم است.

 

نگهداری و پشتیبانی وب سایت ، یک نیاز اساسی

نیاز به خدمات نگهداری و پشتیبانی برای هر وب سایت ضروری است. یک سازمان یا یک استارتاپ ممکن است هزینه های نگهداری یک وب سایت را بیهوده احساس کند.اما یک ضرب المثل معروف هست که میگه پیشگیری بهتر از درمان است ، اگر جلو مشکلات احتمالی را بگیریم میتوانیم از مشکلات و حسارات جبران ناپذیر وب سایت ها مانند حذف شدن دیتابیس و نداشتن بک اپ جلوگیری کنیم. با این حال، توصیه می شود از خدمات نگهداری وب سایت برای مزایای طولانی مدت استفاده کنید.

 

نوع خدمات نگهداری مورد نیاز با توجه به نوع وب سایت و هدف آن تعیین می شود. اگر محتوای زیادی در وب سایت خود دارید و ترافیک روزانه یا ماهانه خوبی دارید، وب سایت نیاز به توجه بیشتری دارد تا بتواند عملکرد خوبی داشته باشد و ترافیک را مدیریت کند. نگهداری و پشتیبانی نیز برای اطمینان از امنیت اطلاعات طبقه بندی شده و داده های مشتری مورد نیاز است. یک وب سایت کوچک ممکن است نیاز به نگهداری کمتری داشته باشد، اما نمی توان از آن اجتناب کرد.

 

راهکار اصلی

با همه این موارد، همکاری با متخصصانی که می توانند خدمات پشتیبانی و نگهداری وب سایت با کیفیت را ارائه دهند، مهم است. اینجاست که یک شرکت طراحی و پشتیبانی وب سایت مانند برتو وارد عمل می شود. این شرکت مسئول ارائه انواع کمک ها  و پشتیبانی ها در مورد محصولات و خدمات نگهداری وب سایت است. خوشبختانه، شرکت‌های زیادی وجود دارند که پشتیبانی قابل اعتمادی دارند که با یک جست و جوی ساده در گوگل میتوانید آن ها را پیدا کنید. آنها می توانند راه حل های موثری را به شما ارائه دهند که به رفع سریع مشکلات کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که وب سایت شما همیشه به خوبی کار می کند.

 

اگرچه میتوان این مسئولیت مهم را خود و یا دوستان ما انجام دهند ، (البته اگر آن ها آمورش پشتیبانی وب سایت دیده اند) اما اگر خدمات نگهداری و پشتیبانی وب سایت خود را به تیم متخصصان برون سپاری کنید، همچنان مفیدتر خواهد بود. در انجام این کار، کارمندان شما می توانند به سایر موارد مهم تجاری، بهبود بهره وری کارکنان و رضایت شغلی توجه کنند.

 

مزایای خدمات نگهداری و پشتیبانی وب سایت

بهبود رتبه سئو

هدف اصلی یک کسب و کار داشتن مشتریان و مصرف کنندگان است. برای افزایش بازدید وب سایت خود، بسیار مهم است که وب سایت را به طور منظم به روز نگه دارید. گوگل و سایر موتورهای جستجو  وب سایت ها را بر اساس محتوا و اطلاعات به روز و کاربردی رتبه بندی می کنند. اگر وب سایت به طور مرتب به روز نشده باشد یا اگر گوگل احساس کند وب سایت دارای نگرانی های امنیتی مانند آلوده شدن به بدافزار است، می تواند وب سایت شما را از لیست فهرست شده حذف کند و سئو کار ها میدانند بازگرداندن سایتی که گوگل با آن قهر است، چه مصیبتی است.

از این رو به روز نگه داشتن وب سایت با آخرین محتوا، اخبار، کلمات کلیدی و غیره برای استراتژی سئو بسیار مهم است.

 

ترافیک آنلاین:

موتورهای جستجو ترجیح می دهند  وب سایت هایی را که تجربه کاربری خوب و محتوای به روز شده مرتبط را ارائه می دهند در نتایج جست و جوی کاربران لیست می کنند . برای افزایش ترافیک آنلاین خود، مهم است که در موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته باشید تا مشتریان بتوانند شما و خدمات شما را ببینند و از وب سایت شما بازدید کنند.

 

تبدیل بازیدکنندگان به مشتری:

اگر وب سایت شما ترافیک مورد نیاز را جذب می کند، مهم است که بتوانید مشتریان بالقوه را جذب کنید و به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید. اگر این بازدیدکنندگان نتوانند در سایت شما ، آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند ، احتمال از دست دادن آنها زیاد است. بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که محتوا به روز شده است، و عاری از هرگونه اشتباه گرامری یا املایی است. محتوا باید جالب، جذاب و سازگار باشد.

 

امنیت قوی

مهمترین دلیل برای استفاده از برنامه های نگهداری و پشتیبانی، امنیت وب سایت است. اگر سایت امن نباشد، اطلاعات مشتری یا اطلاعات استراتژیک شرکت شما می تواند در معرض خطر باشد. برای هکرها بسیار آسان است که وب‌سایت‌هایی را هدف قرار دهند که برای مدت طولانی غیرفعال بوده یا نگهداری نشده‌اند.

 

جلوگیری از مشکلات فنی

برخی از مسائل فنی در صورت اجتناب، بزرگتر می شوند و آسیب بیشتری نسبت به حد انتظار ایجاد می کنند. اگر مسائل کوچک در وب سایت نادیده گرفته شوند، می توانند به نقطه ای برسند که رفع آنها دشوار و همچنین بسیار گران باشد. نگهداری و مداخله به موقع به جلوگیری از بروز چنین مسائل فنی کمک می کند.

 

پشتیبانی سریع

یک تیم یا گروه پشتیبانی که روی تعمیر و نگهداری وب سایت شما کار می کند، بر مختلف وب سایت شما تسلط زیادی دارد. اگر مشکل بزرگی پیش بیاید، این تیم می تواند سریعتر و با درک کامل به آن رسیدگی کند. همچنین مشتریان می توانند در صورت بروز هر گونه نقص فنی یا با پشتیبان همیشه در دسترس ارتباط برقرار کنند

نگهداری و پشتیبانی وب سایت مثل یک کار بسیار ضروری برای عملکرد روان صحیح سایت شما است و به معنای واقعی یک سرمایه گذاری برای به دست آوردن بهترین نتایج از وب سایت شما است.

 

تیم پشتیبانی و نگهداری برتو برای کمک به صاحبان وب سایت و حضور همیشگی وب سایت ها در فضای آنلاین در کنار شماست . تمرکز ما ارائه یک مزیت رقابتی برای مشتری است که برای بقا و شکوفایی در محیط تجاری رقابتی پر هرج و مرج امروز ضروری است. ما فناوری را با نیازهای تجاری شما هماهنگ می کنیم تا یک وب سایت  را با راه حل های فناورانه یکپارچه، قوی و مقیاس پذیر توانمند طراحی کنیم . ما همچنین خدمات نگهداری و پشتیبانی وب سایت را برای اجرای کارآمد وب سایت شما ارائه می دهیم که میتوانید درخواست مشاوره دهید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم درخواست مشاوره رایگان
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید