Version 1.0.0
Made with in Brto

نقشه راه پروژه طراحی سایت

مراحل انجام طراحی سایت

امروزه در هر صنف و شغلی نیاز به یک سایت برای کسب و کار به شدت احساس می شود به همین دلیل در سال های اخیر تعداد وب سایت ها بسیار افزایش یافته است به طوری که هر شخصی برای یافتن نیاز خود در موتور های جست و جو هدف خود را می یابد . همچنین در این سال ها با توجه به نیاز مردم شرکت های طراحی سایت متعددی پدید آمده است که افراد با مراجعه به آنجا می توانند برای خود سایتی فراهم نمایند . در این بین بسیاری از مردم بدون داشتن دانش کافی و اطلاعات به این شرکت ها مراجعه می نمایند و انتظار دارند که به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنند . به همین دلیل ما سعی داریم تا در این مقاله شما را با مراحل اجرای پروژه های طراحی وب سایت آشنا کنیم تا در هنگام مراجعه به شرکت های طراحی سایت دانش کافی در این زمینه داشته باشید همچنین این مراحل امکان دارد در شرکت های مختلف متفاوت باشد اما اصول کار بدین صورت می باشد و ما نیز در تیم طراحی سایت برتو بر طبق این مراحل پیش می رویم .

نیازسنجی و برنامه ریزی

مرحله 1

نیازسنجی و برنامه ریزی

در مرحله اول و قبل از شروع روند پروژه، تمامی امکانات که قرار است روی سایت ارائه شوند به همراه بریف های مشتری بررسی و به تایید طرفین می رسد تا دیگر مراحل با سرعت و دقت بیشتری انجام شوند و نتیجه مطلوبی حاصل شود.

مرحله 2

تحقیق و بررسی محتوا

بعد از مرحله نیازسنجی، تیم برتو نسبت به بررسی و جمع آوری محتوای مورد نیاز وب سایت شما اقدام کرده و مناسب ترین ها را برای شما گردآوری می کند. این موارد می تواند شامل محتویات صفحات مختلف مثل: تماس با ما، درباره ما، محصولات، خدمات و همچنین موارد مربوط به هویت بصری کسب وکار اعم از رنگ های سازمانی، لوگو تجاری، تصاویر لازم و ... باشد. پس از گردآوری محتوا این موارد با کارفرما در میان گذاشته می شود و در صورت تایید طرفین به تیم اجرایی سپرده می شود.

تحقیق و بررسی محتوا
انتخاب نام دامنه و ثبت آن

مرحله 3

انتخاب نام دامنه و ثبت آن

هر وبسایت شامل آدرس یکتایی است که مخاطب بتواند به آن دسترسی داشته باشد. اصولا بهتر است که نام انتخابی با فعالیت سایت مرتبط باشد. شما در این مرحله می توانید نام و نوع دامنه (ir، com، org...) مورد نظر خود را جهت بررسی اعلام کنید و یا تیم فنی می تواند لیستی از نام های مناسب کسب وکار شما را در اختیارتان قرار دهد.

مرحله 4

انتخاب هاست

به فضایی که وبسایت شما نیاز دارد تا در اینترنت نمایش داده شود، هاست می گویند. در این مرحله با توجه به نیاز وبسایت شما هاستی با فضا و سرعت مناسب از شرکت های معتبر ارائه دهنده، به شما معرفی می شود و در صورت تایید طرفین خریداری می شود.

انتخاب هاست
جمع آوری محتوا

مرحله 5

جمع آوری محتوا

در این مرحله شما باید نسبت به اطلاعات خواسته شده توسط تیم اجرایی و هر اطلاعاتی که می خواهید در سایت مورد نمایش قرار بگیرد، اقدام کنید. محتوا رکن اصلی وبسایت شماست که باید با استراتژی های لازم در سایت قرار بگیرد. 
این اطلاعات شامل شماره های تماس، راه های ارتباطی، آدرس شبکه های اجتماعی، آدرس، تصاویر لازم و ... می باشد.

مرحله 6

ورود اطلاعات اولیه سایت

پس از طراحی اولیه و دریافت محتوا ها، تمامی اطلاعات و موارد لازم در سایت بارگذاری می شوند. در این مرحله باگ های سیستم در صورت وجود شناسایی و توسط برتو اصلاح و رفع می شوند. همچنین در این مرحله ظاهر سایت به رؤیت و تایید کارفرما می رسد.

ورود اطلاعات اولیه سایت
تست و بازنگری سایت

مرحله 7

تست و بازنگری سایت

در این مرحله بعد از اینکه ظاهر سایت به تایید کارفرما رسید، سایت بصورت کامل بر روی یک فضای هاست نمونه، در اختیار کارفرما قرار داده می شود تا به عنوان مدیر سایت و کاربر معمولی سایت همه موارد را بررسی کند و همه سوالات و نظرات خود را با تیم فنی در میان بگذارد. در صورتی که در این مرحله کارفرما نیاز به تغییراتی در قسمت های مختلف سایت احساس کند، با توجه به اینکه تمامی مراحل قبل، به تایید ایشان رسیده، با بررسی تیم فنی چنانچه این تغییرات بیشتر از 20 درصد باشد، شامل فاکتور جداگانه می شود.

مرحله 8

تحویل پروژه و آموزش کار با سایت

در این مرحله انجام پروژه شما به صورت کامل به اتمام رسیده و تمامی موارد لازم اعم از اطلاعات محرمانه، به کارفرما تحویل داده خواهند شد. تیم ما موظف است بعد از تحویل و تایید کارفرما، آموزش کار با بخش های مختلف سایت را، به صورت حضوری و یا ریکورد شده در قالب فایل ها و بستر های متعارف ارائه دهد.

کارفرما فرصت دارد که به مدت یک هفته، آموخته های خود از آموزش را بر روی سایت، تست کند و در طول مدت در صورت وجود مشکل از تیم اجرایی راهنمایی بخواهد.

تحویل پروژه و آموزش کار با سایت
توسعه و سئو سایت

مرحله 9

توسعه و سئو سایت

در تمامی مراحل انجام پروژه موارد لازم و اولیه سئو رعایت شده است، اما هر سایتی برای سرپا ماندن و به شهرت رسیدن نیازمند بهینه سازی های مداوم و پشتیبانی های اصولی می باشد.

بعد از اتمام پروژه، تیم برتو می تواند بنا به درخواست و سفارش شما، مدیریت سئو و بهینه سازی و همچنین پشتیبانی و نگهداری وبسایت شما را با تخفیف ویژه به عهده بگیرد.